آشنایی با کارشناسی خودرو

از حائز اهمیت ترین کارهایی که پیش از خرید ماشین های کار کرده یا به اصطلاح دست دوم باید صورت گیرد، کارشناسی خودرو می باشد. در این مقاله قصد داریم شما کاربران گرامی را با کارشناسی خودرو آشنا نماییم. کرج کارشناس، کارشناسی سیار خودرو در کرج می باشد که با خیالی آسوده می توانید جهت بررسی سلامت خودرو به آن ها اعتماد کنید.

کارشناسی سیار خودرو

کارشناسی سیار خودرو

 بطور معمول هنگامی که قصد فروش خودروی خود را دارید، نمایشگاه داران یا خریداران از ماشین شما تست های مختلفی می گیرند و در حقیقت سلامت خودروی شما را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهند و در صورت وجود مشکل و نقض در عملکرد ماشین، قیمت مناسب را محاسبه به شما اطلاع می دهند.

در واقع به بررسی کامل خودرو از نظر بدنه، فنی و موتور جهت تعیین میزان سلامت خودرو و ارزش واقعی آن کارشناسی خودرو می گویند. بنابراین هرگز کرج کارشناس را فراموش نکنید. کارشناسی سیار خودرو دارای مراحل گوناگونی می باشد که در ادامه با آن ها آشنا خواهید شد.

کارشناس خودرو

برخی افراد کارشناسی خودرو و معاینه فنی را مشابه می دانند در صورتی که کاملا متفاوت از یکدیگرهستند. زیرا در معاینه فنی ارزش واقعی خودرو مشخص نمی گردد. کارشناس به شخصی اطلاق می شود که دارای سررشته کلی از همه قسمت های خودرو در زمینه صدای موتور، گیربکس، رنگ و بدنه، جلوبندی… می باشد.

با کمک یک کارشناس خودروی متخصص و مجرب خودرو پیش از خرید ماشین می توانید از ایرادات فنی، ظاهری و احتمالی خودرو و هزینه‌های احتمالی آن در آینده باخبر شوید و انتخاب بهتری در خرید خود داشته باشید.

مراحل کارشناسی خودرو

مراحل کارشناسی سیار خودرو به شرح زیر می باشد:

مقالات مرتبط  گیربکس معمولی با گیربکس CVT چه تفاوتی دارد؟

کارشناسی بدنه، اولین مرحله از کارشناسی سیار خودرو

از اساسی‌ ترین و همچنین مهم‌ترین بخش‌های کارشناسی سیار خودرو می توان به کارشناسی بدنه اشاره کرد. شایان ذکر است هرگونه خوردگی، تغییر شکل یا دفرمه شدن، رنگ شدگی، تعویض و یا زنگ زدگی در قطعات، در تعیین قیمت نهایی خودرو تأثیر مهم و بسزایی دارد. جهت مثال خودرویی که در یک حادثه دچار تصادف و بدنه آن دچار مشکل و یا تغییر شکل شده‌ است، دیگر از ایمنی و استحکام اولیه برخوردار نخواهد بود؛ مگر اینکه قسمت آسیب دیده به‌ طور کامل تعویض، و نه تعمیر گردد.

کارشناسی بدنه خودرو خود شامل سه بخش اصلی می باشد که عبارتند از: کارشناسی فنی موتور و گیربکس، تست سلامت آپشن ها، بررسی اصالت قطعات خودرو، تست رانندگی و ارائه برگه گزارش نهایی. همانطور که پیش تر گفته شد، یکی از نخستین مراحل کارشناسی اتومبیل، کارشناسی بدنه می باشد، که بدنه خودرو  بطور کامل و دقیق مورد بررسی قرار می گیرد.

کارشناسی فنی موتور و گیربکس

در کارشناسی فنی موتور و گیربکس، موتور و جعبه دنده خودروی شما به علت اهمیت بالایی که دارند، باید بررسی قرار گیرند و از سلامت آنها اطمینان حاصل شود که به درستی و به طور کامل خوب کار می کنند. کارشناسی این بخش مستلزم دارا بودن دانش فنی در حوزه مکانیکی خودرو و آشنایی کامل از قطعات بکار رفته در موتور می‌باشد.

تست سلامت آپشن ها

ماشین های مختلف و گوناگون، دارای آپشن های بسیار متنوعی هستند که اغلب ماشین بازان آنها را می شناسند و در این مرحله از کارشناسی، همه این آپشن ها تست می شوند که شما متوجه شوید که آیا همه آپشن ها به درستی کار می کنند یا خیر.

مقالات مرتبط  سانروف چیست و چه تفاوتی با مونروف و سقف پانوراما دارد؟

بررسی اصالت قطعات خودرو

قطعات هر خودرویی نیز از مهم ترین بخش های آن به حساب می آید که باید بررسی شوند. معمولا همه قطعات خودرو در کارخانه مربوط به آن خودرو تولید می شوند و با یکدیگر خوانایی دارند و چنانچه یکی از این قطعات آن تعویض شده باشد، نشان از خراب شدن ماشین در گذشته می باشد.

تست رانندگی

در تست رانندگی معمولا با افزایش و کاهش سرعت خودرو و همچنین پیچیدن در جاده، خودرو را تست می کنند تا متوجه شوند که آیا ماشین در حین رانندگی خوب و بصورت صحیح عمل می کند یا دچار مشکل است. موارد مورد بررسی در ایت تست به شرح زیر است:

  • شتاب خودرو
  • عملکرد ترمزها
  • سیستم تعلیق
  • سیستم هیدرولیک فرمان
  • سیستم گیربکس در حالت دستی و اتومات
  • میزان بودن فرمان
  • و ….

ارائه برگه گزارش نهایی

پس از اتمام مراحل فوق توسط کارشناس خودرو، کارشناس برگه گزارش نهایی خودرو از مراحل مربوطه را به شما ارائه می دهد.

کارشناسی خودرو را به چه کسی بسپاریم؟

همه ما دوستان یا آشنایی داریم که در با اتومبیل آشنای زیادی دارند و می توانند ایرادات خودرو را تشخیص دهند اما بسیاری از این ایرادات با چشم قابل مشاهده نیست و حتما باید از دستگاه های خاص و منحصر به فردی برای بررسی ماشین استفاده کرد. بنابراین حتما به یک شرکت معتبر کارشناسی سیار خودرو مراجعه نمایید.

کارشناسی خودرو در کرج

شما می توانید از نقاط مختلف کرج نظیر هشتگرد، گرمدره، شاهین ویلا و…جهت کارشناسی خودرو بصورت سیار و در محل بصورت سریع و فوری با کرج کارشناس در ارتباط باشید.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام کرج کارشناس
ما را در اینستاگرام دنبال کنید.