تشخیص رنگ خودرو در کرج

اگر به دنبال یک کارشناس تشخیص رنگ خودرو در کرج هستید پس در ادامه با ما همراه باشید. مانند بسیاری از افراد، ممکن است به دلایل مختلفی از جمله بودجه محدود و آب بندی شدن خودرو ترجیح دهید به جای خرید خودروی صفر یک خودروی دست دوم خریداری کنید. با این حال، خودروهای دست دوم در صورتی می توانند موفق باشند که مرحله کارشناسی خودرو را طی کنید و قبل از خرید، سلامت خودرو خود را از هر نظر به دقت بررسی کنید. در غیر این صورت هزینه زیادی خواهد داشت. یکی از این موارد مهم در تعیین سلامت خودرو، تشخیص رنگ خودرو در کرج و کارشناسی رنگ خودرو در کرج است.

تشخیص رنگ خودرو در کرج

در گذشته شنیده اید که اگر شخصی بخواهد ماشین دست دومی بخرد، آن را به مکانیک آشنا نشان می دهد. الان هم همین کار را می کنند با این تفاوت که ماشین نسبت به قبل پیشرفته تر شده است، بنابراین به یک کارشناس برای تشخیص رنگ خودرو در کرج مراجعه کرده تا با انجام مراحل کارشناسی خودرو در کرج اطلاعاتی در مورد سلامت و تاریخچه ماشین ارائه دهد.

مراحل کارشناسی خودرو شامل بررسی ظاهر، رنگ، سلامت بدنه، اصل بودن قطعات، آپشن خودرو، سیستم های فنی و سایر تجهیزات می باشد. این مراحل بسیار مهم هستند زیرا تعویض قطعات اصلی، رنگ آمیزی خودرو، نقص بدنه و سایر گزینه ها می تواند نشان دهنده تصادفی یا چپی بودن خودرو باشد. به همین منظور این مقاله به تشخیص رنگ خودرو در کرج اختصاص یافته است.

تشخیص رنگ خودرو چیست

یکی از مراحل کارشناسی خودرو، تشخیص رنگ خودرو در کرج است. کارشناس رنگ خودرو تشخیص می دهد که آیا خودرو رنگ اصل کارخانه ای دارد یا رنگ شدگی مجدد شده است. این کار به روش های مختلفی انجام می شود. در زمان قدیم که روش هایی در رنگ‌ شدگی، تعمیر و صافکاری خودرو چندان پیشرفته نبود، تشخیص رنگ خودرو آسان تر بود. اما اکنون، به لطف پیشرفت در فناوری و ابزار، متخصصان بهتر می توانند این را تشخیص دهند. اما آیا واقعا لازم است؟

ضرورت تشخیص رنگ خودرو

در ادامه به ضرورت تشخیص رنگ خودرو در کرج می پردازیم پس با ما همراه باشید. هنگام خرید خودروی دست دوم معمولاً روی برخی از قسمت های بدنه خط و خش و ردهای کلیدی مشاهده می شود. این تا حدودی روی قیمت خودرو تاثیر دارد. ممکن است برخی از فروشندگان این مشکل را از قبل برطرف کنند و به شما بگویند که خودرو در برخی جاها رنگ شده است. اما دیگران آنها را حذف نمیکنند تا رنگ های اصلی کارخانه باقی بماند و خودروها به عنوان خودروهای رنگ شده به فروش نرسند.

مقالات مرتبط  آشنایی با نحوه کارشناسی آپشن های خودرو

با این حال، نمایندگی ها و فروشندگان اغلب سعی می کنند رنگ روی خودروهای خود را پنهان کنند. بسته به مهارت هایی که برای رنگ شدگی ماشین استفاده می شود، می توانید آنها را باور کنید. توصیه می کنیم همیشه به یک کارشناس تشخیص رنگ خودرو در کرج مراجعه کنید، زیرا خودروی شما ممکن است آسیب جدی دیده باشد و پس از خرید فقط تا مدت ها باید هزینه پرداخت کنید. اما با تشخیص رنگ خودرو در کرج می تواند از بروز این مشکل جلوگیری کنید.

ابزار های تشخیص رنگ خودرو

برای تشخیص رنگ خودرو در کرج چند روش وجود دارد که در پایین برای شما آورده ایم:

  • تشخیص رنگ خودرو با چشم

یکی از اولین راه ها برای تشخیص رنگ خودرو، روش چشمی است. به این ترتیب باید به چشمان خود اعتماد کنید و به دنبال نشانه هایی از رنگ خودرو باشید. این کار کمی دشوار است، به خصوص اگر یک نقاش یا صافکار ماهر روی آن کار کرده باشد. با این حال، ممکن است متوجه شوید که ماشین کمی با دقت بیشتری رنگ شدگی دارد:

تشخیص رنگ خودرو در کرج
  • تفاوت رنگ در تشخیض رنگ خودرو

به آسیب پذیرترین قسمت های ماشین خود، به ویژه درها، سپرها، صندوق عقب و گلگیرها نگاه دقیق تری بیندازید. آیا علائمی از تفاوت رنگ وجود دارد؟ رنگ اصلی کارخانه با ترکیب رنگ های کد مختلف به دست می آید، بنابراین حتی برای حرفه ای ترین تعمیرکاران نیز ساخت یک رنگ بدون کد مشکل است. بنابراین با کمی دقت می توانید تفاوت رنگ را از رنگ کارخانه ای تشخیص دهید.

هنگام خرید خودرو در نمایشگاه، نور روشن تشخیص رنگ ها را دشوار می کند. بنابراین از فروشنده بخواهید که ماشین را در زیر نور خورشید (و نه در نور شدید خورشید) به شما نشان دهد.

  • عکس گرفتن

با این حال، تشخیص رنگ خودرو ممکن است دشوار باشد، به خصوص اگر کل در یا سپر را رنگ آمیزی کرده باشید. در این حالت از فاصله دور روی خودرو تمرکز کنید. برای نگاه دقیق تر، چند متر دورتر از ماشین قرار بگیرید. آیا رنگ سپرها، درها و سایر قسمت ها نسبت به محیط اطرافشان تیره تر یا روشن تر به نظر می رسد؟ با دوربینی با کیفیت از قسمت های مختلف خودرو عکس بگیرید.

مقالات مرتبط  صافکاری PDR  چیست و چه مزایایی دارد؟

البته اگر نزدیک به خودرو قرار بگیرید تفاوت رنگ را متوجه نخواهید شد پس زیاد به ماشین نزدیک نشوید. بهتر است همان 2-3 متر دورتر از ماشین بایستید. اگر به تصویر دقت کنید، یک ناهماهنگی رنگ بین یک قسمت از بدن و قسمت دیگر مشاهده خواهید کرد.

  • پاشیدگی رنگ در قسمت هایی که نباید باشد

یکی دیگر از مراحل تشخیص رنگ خودرو پاشیدگی رنگ در قسمت هایی است که نباید باشد. کاپوت را باز کنید، تمام درهای خودرو و در صندوق عقب باز کنید و انتهای آن را بررسی کنید. داخل خودرو توسط کارخانه رنگ نمی شود، بنابراین باید مطمئن شوید که هیچ رنگی روی لبه ها یا درزگیر های داخلی خودرو وجود ندارد.

رنگ شدگی ماشین تمام شده دشوار است و رنگ بر روی درزگیرها و لبه های داخلی و پاشیده می شود. نقاشان می توانند از نوارهای فوم نیز استفاده کنند. در این صورت پس از برداشتن نوار، رد آن در خودرو باقی می ماند. بنابراین، اگر آثاری از نوار فوم یا پاشیده شدن رنگ در مکان‌های غیرمعمول مشاهده کردید، مطمئن شوید که ماشین شما رنگ شده است.

  • پوسته شدن یا پریدگی رنگ

رنگ فابریک کارخانه به سادگی دچار پریدگی یا پوسته شدن نمی شود. اگر جایی از ماشین تکه ای رنگ کنده شده است پس باید بدانید که ماشین دارای رنگ شدگی می باشد.

برای دریافت خدمات کارشناسی خودروی دست دوم در کرج، با همکاران ما در کرج کارشناس تماس بگیرید.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام کرج کارشناس
ما را در اینستاگرام دنبال کنید.