همه چیز درباره خرید خودروی تصادفی

وقتی صحبت از معامله خودروهای دست دوم می شود، تردید و سوالات مختلفی در فرآیند تصمیم گیری و انتخاب مطرح می شود. خریداری که در آن حضور دارد همیشه نگران این است که خودرو از نظر بدنه و موتور مشکلات لاینحلی داشته باشد و کیفیت رانندگی در خودرو خوب نباشد. اگر ماشین تصادفی باشد، داستان پیچیده تر می شود.

گاهی اوقات فروشنده حقیقت را پنهان می کند و چیزی در مورد اتفاقی که برای ماشین افتاده به خریدار نمی گوید. برخی از افراد به مشتریان اطلاع می دهند، اما اگر ندانید در فرآیند خرید یک خودروی تصادفی چه فکری کنید، دشوار است. این مقاله تمام نکاتی را که برای خرید خودروی آسیب دیده نیاز دارید به شما ارائه می دهد. پس نگران نباشید به خواندن ادامه دهید.

برای تشخیص خودروی تصادفی می توانید از کارشناسی خودرو در کرج کمک بگیرید تا به راحتی متوجه تصادفی بودن یا نبودن خودرو مورد نظر خود شوید.

خودروی تصادفی

خرید خودروی تصادفی و نکات مهم در هنگام خرید

اکثر مردم تمایلی به خرید خودروی تصادفی ندارند. آن طبیعی است. اما اگر بنا به دلایلی قصد خرید خودرویی دارید که قبلاً تصادف کرده است، آگاهانه به این سمت بروید، بدانید که قبلاً چه اتفاقی برای اتومبیل مورد نظر شما افتاده است و در حال حاضر با چه خودرویی روبرو هستید، باید دقیقاً بدانید.

در زیر نکاتی برای خرید خودروی تصادفی آورده شده است. برای موفقیت در انجام معامله به چیزی بیش از شانس نیاز دارید. همچنین به توصیه های زیر برای اخرید خودروی تصادفی توجه کنید:

خودروی تصادف کرده خوب است اما خودروی اوراقی نه

خودروهای اسقاط شده یا اوراقی منسوخ شده اند و دیگر نمی توانند کارایی لازم برای تردد مسیرهای داخل و خارج شهر را داشته باشند. عبور و مرور خودروهای اسقاط شده خلاف قانون است و این خودروها توقیف خواهند شد. طبق قانون، خودروهای فرسوده مجاز به تردد نیستند و باید وارد چرخه اسقاط شوند. مهم است که خودروی آسیب دیده و خودری اوراقی را تشخیص دهید و آگاه باشید. اما چگونه می توانید تفاوت بین خودروی تصادفی و خودروی اوراقی را تشخیص دهید؟

مقالات مرتبط  علت استارت نخوردن ماشین و شیوه درست کردن آن

خودروهای اسقاط شده به دوران فرسودگی رسیده اند و کارایی لازم برای سفر در مسیرهای مختلف را از دست داده اند. برای خرید یا فروش چنین خودرویی فقط باید به مرکز تخریب یا اسقاط قانونی مراجعه کرد. با این حال، اگرچه خودروی آسیب دیده همیشه قدیمی و فرسوده نیست، اما تصادف خودرو مشکلاتی را به همراه داشت.

حواستان به خودرو های سرقتی باشد

برخی از سارقان برای فروش فوری خودرو مدعی هستند که خودروی آنها تصادفی بوده است. پس مراقب باشید، شاید خودرویی که فروشنده با قیمتی ارزان‌تر از بازار به شما معرفی می‌کند، دزدیده شده باشد. معامله کردن چنین خودروهایی باعث به دردسر افتادن شما می شود.

راهی برای تشخیص اینکه آیا ماشین مورد نظر به سرقت رفته است وجود دارد. برای مثال، کارت سبز خودروی چپی را بررسی کنید تا ببینید آیا این اطلاعات با مشخصات خودروی مورد نظر مطابقت دارد یا خیر. همچنین هویت مالک خودرو و هویت فروشنده را بررسی کنید تا ببینید که آیا یکی هستند یا خیر.

خودروی تصادفی

خودروی خسارت دیده را از آشنا بخرید

خرید یک خودروی تصادف کرده از آشنا ایده خوبی است. البته به شرطی که این آشنا واقعا صادق باشد و حقیقت کامل ماشینش را به شما بگوید. اگر برخی از آشنایان و دوستان شما قصد فروش خودروی تصادفی دارند و در مورد فروش خودروهای تصادفی خود صادق هستند و می توانند همه چیز را در مورد آسیب خودرو به شما بگویند، می توانید برای انجام معامله به روند خرید اعتماد کنید.

خودروی تصادفی معاینه فنی ندارد

خودروی تصادف کرده معاینه فنی ندارد. به عبارت دیگر در صورت وقوع حادثه گواهی معاینه فنی با ثبت حادثه باطل می شود حتی اگر معاینه فنی انجام داده باشید. خودرویی که تصادف کرده و معاینه فنی نداشته باشد، مشکلات فراوان دیگری را ایجاد می کند. بنابراین در هنگام خرید خودروی تصادفی این مورد را در نظر داشته باشید

مقالات مرتبط  تشخیص رنگ خودرو در کرج

برای خرید خودروی آسیب دیده از کارشناسان کمک بگیرید

مقیاس تصادف نیز متفاوت است. برخی از تصادفات به شدت خطرناک هستند و خسارات زیادی به بار می آورند. برخی از تصادفات جدی نیستند و با تعمیرات می توان مشکل خودرو را حل کرد. بنابراین، باید عمق حادثه را بدانید.

اگر خودرویی پیدا کردید که نیاز به تعمیر کمتری دارد یا می توان آن را به یک هزینه کم درست و قابل استفادده کرد، می توانید این معامله را انجام دهید. برای دستیابی به گزینه های مورد نظر در هنگام خرید یک خودروی تصادفی به شدت توصیه می شود از افراد متخصص کمک بگیرید.

همچنین می توانید با کمک سایت کرج کارشناس، خودرو مورد نیاز خود را بررسی کنید. متخصصان ما در تشخیص انواع مشکلات خودرو آموزش دیده، با تجربه و ماهر هستند. اگر قصد خرید یک خودروی تصادفی را دارید و آشنایی چندانی با مسائل فنی خودرو و سایر مسائل مربوط به آن ندارید، خدمات کارشناسی خودرو در کرج و تشخیص رنگ خودرو در کرج، کرج کارشناس بهترین انتخاب برای شما است.

قیمت خودروی تصادف کرده چگونه است

بدیهی است که قیمت خودروهای تصادفی کاهش خواهد یافت. با این حال، به خاطر داشته باشید که هیچ لیست قیمتی برای این نوع خودرو وجود ندارد. کاهش قیمت خودرو تصادفی بستگی به قطعاتی دارد که آسیب دیده و نیاز به تعمیر یا تعویض دارند. به عنوان مثال، هنگام محاسبه کاهش قیمت خودرو، آسیب به گلگیرها و سپرها آنقدر قیمت را کاهش نمی دهد که به قطعاتی مانند موتور آسیب برساند.

عوامل ایجاد افت قیمت خودروی تصادفی

  • سال ساخت خودرو
  • برند خودرو
  • عملکرد دستگاه
  • ظاهر و تمیزی و سلامت بدنه
  • عملکرد آپشن ها و لوازم جانبی
  • عملکرد خودرو
  • عملکرد بخش فنی
  • وضعیت شاسی خودرو
  • وضعیت لاستیک

این عوامل می توانند باعث شوند که قیمت خودروی تصادفی در محدوده های مختلف قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام کرج کارشناس
ما را در اینستاگرام دنبال کنید.