کارشناسی خودرو دست دوم در کرج

کارشناسی خودرو دست دوم در کرج ، به شکل تخصصی و با استفاده از تجهیزات حرفه ای و پیشرفته، توسط تیم مجرب کرج کارشناس انجام می شود. کادر فنی این مرکز، تمامی مراحل کارشناسی بدنه، فنی و … انواع ماشین را مطابق با درخواست مشتری، در محل مورد نظر وی انجام می دهند. بهترین کارشناسان خودرو در کنار شما هستند تا ضمن بررسی دقیق و جزء به جزء اتومبیل، قیمت واقعی آن را تعیین و به شما اعلام کنند.

در صورتی که ساکن شهر کرج و اطراف آن بوده و نیاز به خدمات کارشناسی خودرو در کرج دارید، کافی است با کرج کارشناس تماس بگیرید تا همکاران ما به شما کمک کنند. رنگ، بدنه ، موتور، گیربکس، جلوبندی، آپشن ها و تمامی بخش های خودرو مورد نظر شما توسط کارشناسانی مجرب و متعهد بررسی می شوند تا گزارش نهایی، کامل و جامع باشد.

کارشناسی خودرو در کرج

هزینه کارشناسی خودرو دست دوم در کرج

قیمت کارشناسی خودرو دست دوم در کرج، با توجه به فاکتورهای مختلفی تعیین می شود. مدل ماشین، ایرانی یا خارجی بودن، جنس و مدل و توان موتور، قطعاتی همچون گیربکس، آپشن ها و … همگی در برآورد هزینه هایی کارشناسی خودرو دست دوم تاثیرگذار هستند.

درواقع مدل ماشین تعیین می کند که هزینه کارشناسی خودرو دست دوم در کرج یا هر شهر دیگری چقدر است. برای اطلاع دقیق از هزینه کارشناسی ماشین مورد نظر خود، با پرسنل کرج کارشناس در ارتباط باشید تا ضمن استعلام مدل و نوع خودرو، قیمت کارشناسی آن را برآورد کرده و به شما اعلام کنند.

کارشناسی خودرو دست دوم در محل

کرج کارشناس، خدمات کارشناسی خودرو دست دوم در کرج را با حضور در محل مورد نظر شما ارائه می دهد. شما می توانید با دریافت خدمات کارشناسی خودرو دست دوم در محل، بدون هرگونه دردسر و در کوتاه ترین زمان، ماشین مورد نظرتان را کارشناسی کرده و گزارش کامل آن را تحویل بگیرید. پس از انتخاب خودروی مورد نظرتان، با همکاران ما تماس بگیرید و آدرس و مشخصات خودرو را ارائه دهید.

کارشناس مربوطه در کوتاه ترین زمان به محل درخواستی شما اعزام شده و مراحل بررسی و چک کردن تمامی بخش های ماشین را انجام می دهند. سپس گزارش کاملی از مراحل کارشناسی، میزان آسیب دیدگی ها و در نهایت قیمت برآورد شده را مکتوب کرده و با مهر و امضا به شما ارائه می دهند.

کارشناسی خودرو دست دوم در کرج

مراحل کارشناسی انواع خودرو در کرج

به طور کلی کارشناسی خودور در کرج در چهار مرحله زیر انجام می شود:

 • بررسی کامل بدنه

پیش از هر کاری، بدنه ماشین با دقت بررسی شده و تست های خاصی با استفاده از ابزار مخصوص، انجام می شوند. به این ترتیب مشخص می شود که میزان آسیب دیدگی بدنه، رنگ شدگی و … چقدر است.

 • کارشناسی فنی، یکی از مراحل اصلی کارشناسی خودرو در کرج

مرحله دوم کارشناسی خودرو در کرج، مربوط به کارشناسی فنی ماشین است. در این مرحله، کارشناس تمامی قطعات ماشین از جمله موتور، گیربکس و … را بررسی و عیب یابی می کند. حتی قطعات تعویض شده و کیفیت قطعات جدید هم چک می شوند تا هیچ گونه شک و شبهه ای در مورد سلامت خودرو و اجزای آن باقی نماند.

 • برآورد قیمت واقعی خودرو

پس از طی مراحل کارشناسی بدنه و فنی، قیمت واقعی ماشین برآورد می شود. تیم مجرب کرج کارشناس، به خوبی از عهده این مرحله برآمده و مناسب ترین قیمت را با توجه به نقاط ضعف و قوت ماشین، تعیین می کنند.

 • گزارش بررسی های صورت گرفته به صورت مکتوب

در نهایت و پس از پایان مراحل کارشناسی خودرو در کرج، گزارش پایانی کار به شما تحویل داده می شود. برگه گزارش، شامل تمامی ایرادات خودرو در بخش های مختلف، نقاط قوت و آپشن های آن است. همچنین در این برگه، نام متقاضی، شماره شاسی خودرو، پلاک ماشین، تاریخ و ساعت دقیق کارشناسی و کارکرد ماشین، با دقت قید می شوند. مفاد و بندهای مربوط به ضمانت گزارش و مدت زمان اعتبار آن نیز در برگه گزارش درج می شوند تا مشتری، کامل ترین اطلاعات را در اختیار داشته و از تمامی حقوق خود و طرف مقابل، اطلاع داشته باشد.

مقالات مرتبط  دلایل و علائم خراب شدن صفحه کلاچ

فیلم آموزش مراحل کارشناسی خودرو

کارشناسی خودرو دست دوم از نظر ظاهری

نمای بدنه یک ماشین دست دوم، شاید در ابتدا کاملا سالم و بدون کوچک‌ترین رنگ‌ شدگی به نظر برسد؛ اما ممکن است خودرو مورد نظر به دلیل تصادفات و آسیب‌های گذشته، دارای رنگ خوردگی یا تعویض‌هایی در قطعات مختلف باشد که تشخیص دقیق توسط یک کارشناس با انجام کارشناسی خودرو دست دوم امکان پذیر می باشد.

در کارشناسی خودرو دست دوم از نظر ظاهری، وضعیت تمامی نقاط خودرو توسط کارشناسان ما بررسی می شود تا مشخص گردد که خودرو تا چه حد در معرض رنگ شدگی، صافکاری و ترمیم قرار گرفته است.

قطعاتی که از نظر رنگ شدگی در کارشناسی خودرو دست دوم در کرج مورد بررسی قرار می گیرد:

 • سقف و ستون: رنگ این قسمت در تعیین قیمت خودرو بسیار مهم است. ستون ها و سقف های رنگ شده نشان دهنده یک تصادف شدید خودرو و آسیب جدی ناشی از آن است.
 • کاپوت و صندوق عقب: کارشناسان میزان و ضخامت رنگ این دو قسمت و میزان آسیبی که در صورت تصادف به خودرو وارد می شود را بررسی می کنند.
 • درب ها و گلگیرها: این قطعات بیشتر در معرض آسیب هستند، بنابراین نمی توان آسیب های این قسمت را خیلی جدی گرفت. اما مطمئنا فرورفتگی، تعویض درب و گلگیر و تغییر رنگ آن در قیمت بی تاثیر نیست.
 • سپر: سپر هر خودرویی بیش از سایر قطعات در معرض ضربه قرار دارد. به همین دلیل نسبت به سایر قطعات خودرو از اهمیت کمتری برخوردار است.

برای بررسی تشخیص رنگ خودرو در کرج می توانید با تماس با کرج کارشناس، از کارشناسان مربوطه کمک بگیرید.

کارشناسی خودرو دست دوم از نظر فنی

در ادامه به کارشناسی خودرو از نظر فنی می پردازیم. خودروهایی که نقص فنی داشته باشند خودروهای بی ارزش تر و ارزانی هستند در کارشناسی خودرو دست دوم، کارشناس با تکیه بر دانش و تجربه خود با استفاده از آخرین دستگاه های دقیق دیاگ وضعیت تمامی سیستم های الکترونیکی و فنی خودرو را بررسی می کند.

مقالات مرتبط  قلم کارشناسی خودرو چیست؟

کارشناسی خودرو دست دوم از نظر فنی به 5 دسته اصلی تقسیم می شود:

 • کارشناسی موتور خودرو دست دوم

در کارشناسی خودرو دست دوم، بازرسی و کارشناسی موتور خودرو که قلب خودرو به حساب می آید موضوعی غیر قابل انکار و بسیار مهم است. در این قسمت وضعیت بدنه موتور، وجود یا عدم وجود تغییر شکل پیستون، وجود یا عدم وجود روغن سوزی، استارت خودرو، صدا و لرزش غیرعادی، لرزش موتور، گاز خروجی، دمای موتور، وضعیت بلبرینگ، نشت روغن، عملکرد CNG، مواردی مانند باتری را نشان می دهد، بررسی و کارشناسی می شوند.

 • کارشناسی گیربکس ماشین

در کارشناسی خودرو دست دوم بررسی گیربکس بسیار اهمیت بالایی دارد. گیربکس و سیستم کلاچ تمامی خودروها وظیفه انتقال قدرت موتور به چرخ ها را بر عهده دارد. در خودروهایی که دنده آن ها اتوماتیک هستند، کارشناسان باید عملکرد صحیح همه دنده ها را در گیربکس های اتوماتیک و دستی ارزیابی کنند. اگر سیستم گیربکس به درستی کار نکند، مصرف سوخت خودرو به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. خرابی سیستم گیربکس علاوه بر مصرف سوخت بالا، هزینه های هنگفتی را نیز برای صاحبان خودرو به همراه دارد.

 • تست دیاگ خودرو دست دوم

سیستم جدید خودرو مجهز به رایانه‌ای به نام ECU است که به کارشناسان اجازه می‌دهد با بررسی پارامترهایی مانند عملکرد سنسور ضربه، مصرف سوخت، وضعیت کیسه هوا، مسافت پیموده شده و سیستم‌های ایمنی مانند ترمز کارشناسی بهتری داشته باشند. هر سازنده خودرو دارای برند دیاگ مخصوص به خود است. بنابراین در هنگام کارشناسی خودرو دست دوم دقت کنید از دستگاه دیاگ مناسب وسیله نقلیه خود استفاده شود.

 1. تست آپشن های خودرو دست دوم

لوازم جانبی خودرو که در خودروهای مختلف متفاوت است، درصد بالایی از قیمت خودرو را تشکیل می دهد. لوازم جانبی خودرو ممکن است به صورت دستی قرار داده شود. اما برای دسترسی به ارزیابی صحیح توصیه می شود که کارشناس با استفاده از دستگاه دیاگ آن را ارزیابی کند.

در این مرحله گزینه هایی مانند سنسورها و دوربین های دنده عقب، آینه های جانبی برقی، سیستم های گرمایش و سرمایش، چراغ مه شکن، کمربند ایمنی، دیمر، قفل مرکزی و سایر آپشن های خودرو بررسی می شوند تا از درستی کارکرد آنها اطمینان حاصل شود.

 • تست رانندگی خودرو دست دوم

با این حال، در مراحل پایانی کارشناسی خودرو دست دوم از نظر فنی، کارشناسان برای آگاهی از تمام مسائل نیاز به رانندگی با خودرو دارند. موارد مورد بررسی در این تست شامل عملکرد ترمز گیری، شتاب خودرو، میزان بودن فرمان خودرو، فرمان هیدرولیک، عملکرد گیربکس دستی و اتوماتیک است.

خرید خودروی دست دوم بدون دانش تخصصی می تواند ضرر مالی قابل توجهی به خریدار وارد کند. همچنین با توجه به ارزشی که دارد، هرگونه ایراد پنهان در خودرویی که خریداری می کنید، قطعا برای شما ضرر به همراه خواهد داشت و در واقع ارزش خودرو کمتر از مبلغی خواهد بود که برای خرید آن پرداخت کرده اید.

توصیه می شود قبل از خرید خودرو به مخصوص خودرو های دست دوم اقدام به کارشناسی خودرو دست دوم کنید تا از وضعیت فنی و ظاهری آن کاملا مطلع شوید.

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام کرج کارشناس
ما را در اینستاگرام دنبال کنید.