رنگ شدگی خودرو مهم تر است یا تعویض آن؟

در این مقاله به چگونگی تاثیر رنگ شدگی خودرو بر قیمت آن می پردازیم. کاهش قیمت خودرو به دلیل رنگ شدگی بدنه یا تعویض قطعات خودرو می پردازیم. این یکی از مشکلاتی است که مردم در تصادفات رانندگی با آن مواجه هستند.

این بدان معناست که فرد مسبب باید هزینه تعمیر خودروی حادثه ساز را تقبل کند و از سوی دیگر با ضرر دوم یعنی کاهش قیمت خودرو مواجه می شود. اگر صاحب خودرو مقصر نباشد، متحمل ضررهایی می شد که در آن دخالتی نداشته است.

کاهش ارزش خودروهای تصادفی به عوامل زیادی بستگی دارد که مهمترین آن آسیب به بدنه خودرو است. بنابراین قیمت نهایی یک ماشین تصادفی از تعمیر قطعات فنی به اضافه کارهای بازسازی و رنگ شدگی خودرو توسط مکانیک محاسبه می شود.

به همین دلیل خرید این خودروها نیازمند کمک یک کارشناس خودرویی است که در زمینه خودرو تخصص دارد به همین دلیل کارشناسی خودرو کرج به شما پیشنهاد داده می شود.

بزرگترین نگرانی در تصادفات رانندگی آسیب فیزیکی است. بنابراین تعمیر، تعویض و رنگ شدگی خودرو در هر قسمت از بدنه در زمان فروش خودرو به شدت بر قیمت آن تأثیر می گذارد.

رنگ شدگی خودرو

تاثیر رنگ شدگی ستون خودرو بر قیمت آن

اگر ستون خودرو در تصادف آسیب ببیند، ممکن است باعث تصادف غیرمنتظره و بسیار خطرناک شود، لطفا تا حد امکان از رانندگی با خودرو خودداری کنید.

برای تعمیر ستون خودرو پس از تصادف، ابتدا باید اطلاعاتی در مورد شکل کلی و وضعیت آیرودینامیکی خودرو به دست آوریم. سپس یک زنجیر مخصوص روی ماشین بکسل شاسی به پایه متصل می شود و پایه آن کشیده می شود تا شکل و زاویه کلی پایه به شکل اولیه خود بازگردد. در نهایت، قطعات بازسازی شده پولیش و واکس زده می شوند تا با رنگ خودرو مطابقت داشته باشند تا هرگونه کثیفی یا خراشی که ممکن است در طول فرآیند ترمیم ستون و رنگ شدگی خودرو ایجاد شده باشد، از بین برود.

مقالات مرتبط  کارشناسی خودرو دست دوم در کرج

در صورت بروز حادثه، اگر آسیب وارده به ستون کم و جزئی باشد، می توان با بیرون کشیدن شاسی آن را ترمیم کرد، اما در صورت شدید بودن آسیب، قطعات باید تعویض شوند. سپر خودرو از آن دسته قطعاتی است که دائماً در معرض انواع ضربه ها و فشارها قرار دارد.

وظیفه اصلی آنها محافظت از بدنه و کابین خودرو در برابر ضربه است. سپر خودرو یکی از قطعات مهم خودرو است که از بدنه خودرو محافظت می کند و در عین حال بر کنترل و فرمان خودرو تأثیر می گذارد.

رنگ شدگی سقف خودرو

سقف خودروها آسیب کمتری می بینند و معمولاً در صورت بی توجهی و یا به دلیل سهل انگاری در ساخت، ضربه یا فشرده می شوند. به همین دلیل سقف خودروها معمولا تنها از دو لایه آلومینیوم یا سایر فلزات سبک تشکیل شده است تا وزن خودرو به حداقل برسد.

در صورت وجود فرورفتگی در بدنه خودرو، صافکار با ضربات مکرر و متناوب چکش سعی می کند این فرورفتگی ها را برطرف کند.

یک پولیش کار حرفه ای برای رنگ شدگی خودرو باید قطعات را از کل بدنه خودرو جدا کند تا محل آسیب دیده به طور کامل و بدون مشکل پولیش شود. اما اگر سقف خودرو آسیب دیده و فرورفته باشد، سقف خودرو قابل جدا شدن نیست.

به همین دلیل، بسیاری از صافکاران از یک روش بی رحمانه برای رفع فرورفتگی در سقف خودروها استفاده می کنند. این روش به هیچ وجه رنگ شدگی خودرو برای سقف خودرو مناسب نیست، زیرا سقف معمولاً قطعات پهنی است و مکش این قطعه می تواند بر شکل و ساختار کلی خودرو تأثیر بگذارد.

رنگ شدگی خودرو

قطعات با اهمیت بدنه خودرو برای کارشناسی

زمانی که برای خرید خودرو به محل مورد نظر حاضر می شوید ، رنگ شدگی خودرو یکی از اولین و مهمترین کارهایی است که پیش روی شماست. با درک مساحت و درجه رنگ شدگی خودرو می توانید با آرامش بیشتری به سراغ قسمت های دیگر بروید.

مقالات مرتبط  همه چیز درباره خرید خودروی تصادفی

یکی از دقیق ترین و مفیدترین ابزارها برای تشخیص رنگ خودروی شما، یک ردیاب رنگ دیجیتال است که می تواند دقیقاً به شما بگوید رنگ ماشین شما چیست. اگر از ظاهر خودروی مورد نظر خود خوشتان می آید، لطفا با ما تماس بگیرید تا یک متخصص حرفه ای یا با تجربه را برای شما بفرستیم. این کار نمی تواند توسط عموم مردم انجام شود و نیاز به کمک حرفه ای دارد زیرا یک کار تخصصی است. برای تشخیص رنگ خودرو در کرج می توانید از کرج کارشناس کمک بگیرید.

نحوه تعیین افت قیمت قسمت های رنگ شده خودرو

تاثیر رنگ بر قیمت خودرو به میزان رنگ اعمال شده بستگی دارد. همچنین بستگی به قسمتی دارد که باید  شود. به عنوان مثال، رنگ شدگی خودرو در قطعاتی مانند شاسی و ستون ها می تواند به معنای تصادفات جدی و سنگین باشد.

در صورت تصادف یا واژگونی بزرگ، قطعات مهمی مانند شاسی، ستون ها و سقف آسیب می بینند. رنگ شدگی خودرو در این قطعات معمولا خریدار را دلسرد می کند. مشکلات این قطعات می تواند روی تعادل و فرمان خودرو تاثیر بگذارد.

در صورت رنگ خودرو در قسمت های رکاب، سپر، لبه گلگیر و … قیمت آن زیاد افت نمی کند.

  • کاهش قیمت برای قطعات رنگ شده مانند کاپوت خودرو حدود 5 درصد قیمت خود خودرو است
  • کاهش قیمت برای قطعات رنگ شده مانند درب و گلگیر حدود 2.5 درصد قیمت خود خودرو است.

رنگ شدگی ستون ها، شاسی و سقف نیاز به کارشناسی دقیق تر دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام کرج کارشناس
ما را در اینستاگرام دنبال کنید.