بهترین ماشین برای رانندگان تازه کار چه ماشین هایی هستند؟

 • خانه
 • مقالات
 • بهترین ماشین برای رانندگان تازه کار چه ماشین هایی هستند؟

برای پاسخ به این سوال که بهترین ماشین برای رانندگان تازه کار چه ماشین هایی هستند با ما همراه باشید. یکی از دغدغه های بسیاری از کسانی که به تازگی گواهینامه دریافت کرده اند این است که به دلیل عدم تجربه و مهارت با خودرو تصادف می کنند یا طوری رانندگی می کنند که موتور یا سایر قسمت های خودرو با مشکل مواجه می شود.

اگر این خودرو بسیار گران و مدل بالا باشد، می تواند هزینه های زیادی را به راننده تحمیل کند. برخی از خودروها سیستم های پیچیده تری دارند و رانندگی با آنها کمی دشوار است. اگر شما هم جزو کسانی هستید که تجربه کمی در رانندگی دارید و می خواهید اولین ماشین را بخرید، این مقاله را در مورد بهترین ماشین برای رانندگان تازه کار بخوانید.

اگر می خواهید ماشین خریداری کنید اما نمی دانید آیا ماشین مورد نظر از نظر فنی و ظاهری و غیره مشکل دارد یا بهتر است از کارشناسی خودرو در کرج کمک بگیرید.

ماشین برای رانندگان تازه کار

نکات مهم در انتخاب ماشین برای رانندگان تازه کار

اگر به تازگی گواهینامه گرفته اید و راننده نیستید و فردی نیستید که قبل از درخواست گواهینامه تمرین زیادی انجام داده اید، مطمئناً تجربه و مهارت کافی برای رانندگی ندارید. هنگام خرید اولین ماشین خود به نکات زیر توجه کنید، نکات مهم در انتخاب ماشین برای رانندگان تازه کار:

انتخاب ماشین کم هزینه تر

اگر گواهینامه جدید داشته باشید، هنگام خروج از پارکینگ یا پارک بین دو خودرو، به احتمال زیاد ممکن است به ماشین خود ضربه بزنید یا آن را خراش دهید. در این صورت اگر خودروی بسیار گران قیمتی خریداری کنید، تعمیرات و قطعات آن هزینه زیادی برای شما خواهد داشت پس بهترین ماشین برای رانندگان تازه کار، خودرویی است که کم هزینه تر باشد.

در انتخاب ماشین برای رانندگان تازه کار سراغ ماشین اتوماتیک نروید

هنگامی که گواهینامه خود را دریافت می کنید، در مورد خودروهای گیربکس دستی و کلاچ دار آموزش خواهند داد. به همین دلیل، شروع از صفر در یک وسیله نقلیه گیربکس اتوماتیک ممکن است به شما اجازه ندهد که از مهارت های آموزش دیده خود به درستی استفاده کنید. این خودروها دنده ها و پدال ها را به طور متفاوتی کار می کنند. این می تواند گیج کننده و خارج از کنترل راننده باشد که می تواند خطرناک باشد. پس برای همین این نوع ماشین برای رانندگان تازه کار پیشنهاد نمی شوند.

ماشین خیلی قدیمی نخرید

ماشین های قدیمی با مدل های خیلی پایین برای شما مناسب نیستند. در واقع، از مدت ها قبل، زمانی که خودروهای جدیدی مانند پراید و پژو به بازار عرضه شدند، به افراد دارای گواهینامه توصیه می شد که برای مدتی با پیکان رانندگی کنند تا عادت کنند. اما امروزه نمی توان چنین چیزهایی را به مردم توصیه کرد.

اکثر خودروهای امروزی مجهز به فرمان هیدرولیک هستند که بسیار نرم و سریع کار می کند. اگر یک ماشین قدیمی با فرمان سفت و دنده های سفت بخرید، به آن عادت خواهید کرد و اگر بعداً ماشین را عوض کنید، کنترل دنده ها و فرمان هیدرولیک ماشین جدید سخت می شود. پس توصیه ما برای خرید ماشین برای رانندگان تازه کار این است که از خودروهای قدیمی استفاده نکنید.

مقالات مرتبط  سوپاپ چیست و چه کاربردی دارد؟

ماشین دست دوم به شرط سالم بودن برای شما خوب است

نخریدن خودروی پیشرفته به این معنی نیست که بهتر است خودروی اوراق بخرید. بهترین ماشین برای رانندگان تازه کار، ماشین دست دوم است. اما تا زمانی که سالم باشد.

اگر ماشین شما فرمان، لاستیک یا ترمز آن مشکل داشته باشد، یک راننده باتجربه ممکن است بتواند از پس آن بربیاید، اما مطمئناً رانندگان مبتدی گیر خواهند کرد. نه تنها نمی توانید با این ماشین راه بروید، بلکه ممکن است رانندگی کردن برایتان سخت تر از آنچه که باید باشد. پس یک ماشین دست دوم خوب بخرید و با آن رانندگی کنید

با استفاده از کارشناسی خودرو دست دوم در کرج از سلامت خودرو اطمینان حاصل کنید.

ماشین برای رانندگان تازه کار

بهترین ماشین برای رانندگان تازه کار کدام است و چرا؟

اول از همه باید بگوییم که خودروهای ایرانی یا مونتاژ ایران برای شما بهتر است. خودروهای خارجی در کشور ما بسیار گران هستند و قطعات آن کمیاب و گران هستند. بنابراین اگر مبتدی هستید به دنبال خودروی ایرانی ارزان تری باشید.

 1. پراید، بهترین ماشین برای رانندگان تازه کار

پراید یکی از بهترین خودروها برای تمرین رانندگی برای افرادی که تازه گواهینامه خود را گرفته اند می باشد. این خودرو تا حدودی ناامن است و امکانات زیادی ندارد اما برای کسانی که بی تجربه هستند و نمی خواهند مدتی خارج از شهر رانندگی کنند مناسب است.

می توانید در شهر با خیال راحت رانندگی کنید و تسلط کافی بر رانندگی را پیدا کنید. پراید کم مصرف است و قطعات آن نسبت به سایر خودروها ارزانتر است. البته ناگفته نماند که فعلا پراید ارزان نیست! اما همچنان نسبت به سایر خودروها مقرون به صرفه تر است.  برای کارشناسی پراید در کرج نیز می توانید از کرج کارشناس کمک بگیرید.

 1. تیبا

تیبا مدرن تر از پراید است، اما تقریباً متعلق به یک خانواده هستند. اگر خودروی پراید را دوست ندارید و یک ماشین مدل بالاتر می خواهید، می توانید با تیبا شروع کنید. با این حال پیشنهاد ما تیبا هاچ بک است نه صندوقدار. همانطور که گفتیم، شروع با یک ماشین جمع و جور برای رانندگان تازه کار بهتر است.

به یاد داشته باشید که قیمت تیبا از پراید بیشتر است و قطعات آن نیز گرانتر هستند. اما راه دیگری وجود ندارد و در مقایسه با سایر خودروها، تیبا یکی از خودروهای مقرون به صرفه به حساب می آید.

 1. ام وی ام 110

این خودرو جمع و جور است و به شما کمک می کند تا راحت تر رانندگی کنید. البته هزینه و قیمت آن چندان پایین نیست. اما اگر مشکلی ندارید، می توانید روی MVM حساب کنید. این خودرو مخصوصا برای خانم ها مناسب است. حداقل ویژگی های این خودرو از پراید بیشتر است.

 1. ساینا و کوییک

البته توصیه ساینا و کوییک در رابطه با این قیمت ها و گرانی قطعات کمی عجیب به نظر می رسد. اما برای کسانی که با هزینه های آن مشکلی ندارند، گزینه بدی نیست. هزینه قطعات و تعمیرات این خودرو از پراید بالاتر است و در صورت برخورد با چیزی یا تصادف باید حسابی خرج کنید. با این حال ظاهر جذاب تری دارد و تجهیزات و امنیت آن بهتر از پراید است.

مقالات مرتبط  توربوشارژر چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

مانند ساینا، کوییک نیز خودروی گران تری است و اگر می خواهید در رانندگی با آن تسلط پیدا کنید، باید بیشتر مراقب باشید. با این حال این ماشین برای رانندگان تازه کار که بتوانند از پس هزینه های آن بر بیایند مناسب است

چه خودروهایی برای رانندگان تازه کار مناسب نیست چرا؟

در پاسخ به این سوال که چه خودروهایی برای رانندگان تازه کار مناسب نیست چرا؟ اول از همه باید گفت که شاید شما راننده بسیار خوبی هستید و ممکن است هزینه ماشینی که می خرید برایتان مهم نباشد.

بنابراین فکر نکنید که نیازی به خرید خودروهای موجود در لیست بالا را دارید. یا باید از خودرویی که در این بخش توضیح داده شده است صرف نظر کنید.

ما با یک راننده مبتدی صحبت می کنیم که تجربه کافی ندارد و می خواهد اول تجربه کافی را کسب کند و بعد اقدام به خرید ماشین کند پس لیست بالا برای افراد که به دنبال ماشین برای رانندگان تازه کار هستند مناسب هست.

 1. پژو 206

این خودرو به طور کلی تیز است و کنترل آن برای رانندگان تازه کار دشوار است. از طرفی قیمت قطعات آن بسیار زیاد، به طوری که با یک خراش ساده باید کلی  هزینه کنید پس اگر راننده تازه کاری هستید این خودرو به شما توصیه نمی شود حتی اگر پول کافی برای خرید آن را نیز دارید. بعد از کسب مهارت های لازم و تسلط کافی بر رانندگی می توانید اقدام به خرید آن کنید.

 1. سمند

سمند یک ماشین بزرگ است و شتاب و سرعت زیادی دارد، بنابراین ممکن است کنترل آن برای یک راننده مبتدی سخت باشد. از طرفی دید خوبی آن نخواهید داشت و ممکنه به جایی بزنید. هزینه قطعات و تعمیرات سمند بسیار بالاست. پس این ماشین برای رانندگان تازه کار مناسب نیست و بهتر است فعلا به سراغ این خودرو نروید

 1. انواع شاسی بلند ها

شاسی بلند ها وسایل نقلیه بزرگ و حجیمی هستند که بلندتر از خودروهای سواری و سدان های بالای سطح زمین هستند. بنابراین به خصوص در سطح شهر مهارت های بیشتری برای تنظیم ابعاد خودرو وجود دارد. تا زمانی که تجربه کافی در رانندگی با خودروی سواری نداشته باشید، توصیه نمی شود که به دنبال یک خودرو شاسی بلند باشید.

 1. ماشین های خارجی

ماشین های خارجی خوب هستند و اگر توانایی مالی دارید می توانید آن را به عنوان ماشین اول خود انتخاب کنید. با این حال، توصیه می شود قبل از خرید یک ماشین خارجی گران قیمت و رفتن به شهر یا جاده، رانندگی را تمرین کنید. بسیاری از آنها ویژگی های پیشرفته تری دارند و می توانند مشکلاتی ایجاد کنند.

از طرفی هزینه قطعات در این ماشین ها بسیار بالاست و البته بسیاری از آنها همه جا نیست. در وهله اول بهتر است برای خرید ماشین برای رانندگان تازه کار از خودرو های ارزان تر و ساده تر استفاده کنید.

برای خرید ماشین کارکرده به یک کارشناس جهت تشخیص رنگ خودرو نیاز دارید. با ما تماس بگیرید.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام کرج کارشناس
ما را در اینستاگرام دنبال کنید.